Členové 1. ČKFA Nekázanka
JIŘÍ
AUGUSTÝN
 
     

VLADISLAV
BLAHNÍK

Zonerama

      Jsem staronový člen fotoklubu Nekázanka. Má nejoblíbenější témata jsou zvířata, lidi a vůbec tzv „živá fotografie“. Mému hledáčku se nevyhnou ani mé dvě vnučky. Občas si zkusím i krajinku, nebo výseky z ní...

      Dlouho jsem tvořil v temné komoře, ale nyní používám digitální techniku a s konečnou „fazonou“ mi pomůže počítač

     

 JANA
 ČESÁKOVÁ
 -HYKLOVÁ

 Zonerama

      Jsem fotografka na neustálé cestě mezi profi a amatér... Proč? Protože nechci, aby mě to přestalo bavit. Zásadní je pro mě světlo, minimum postprodukčních úprav, souvislosti, příběh... a to, aby fotografie byla obrazem. Nalezená zátiší, přirozené rodinné fotografie, náladové přirozené až naturalisticky zobrazené produkty, koncertní foto. U jednoho odpočívám od druhého.

      S fotografií v různých podobách se potkávám od narození. Nejdříve s tátou v temné komoře a při jeho vymýšlení úloh do fotografické školy, kterou vystudoval. A následně během studií různých výtvarných oborů. Vždy mě pronásledovala... až mě dohnala.

     

VRATISLAV
DLUHOŠ

      Fotografuji od dětství. Tenhle koníček mi vydržel až důchodového věku. A na stará kolena jsem vstoupil dokonce do fotoklubu. Do prvního českého klubu fotografů amatérů.

     

 ADAM
 HENDRYCH

      Se zájmem pozoruji svět okolo sebe. Usiluji o zachycení leckdy prchavého okamžiku. Stále se považuji za fotografického eléva, kterého potěší, pokud snímky zaujmou kromě mě i další diváky.

     

LUBOR
HOUŠKA

Rajče

"Fotím, tedy jsem."

      Fotím rád. Fotím cokoli, co mne nějakým způsobem zaujme. Vidím-li zajímavé světlo, snažím se jej zachytit, vím, že jednou promeškaná příležitost se nevrací.

      Rád fotím přirozené, hezké věci. Nerad něco aranžuji, spíše se snažím zachytit ten správný okamžik.

     

JARKA
HOUŠKOVÁ

Rajče

      Fotografování se stalo mým koníčkem až posledních 15 let. Snažím se zachytit situaci, která mne osloví světlem, příběhem nebo čímkoli jiným.

     

PAVEL
HYKL

Zonerama

Motto: "Nenechávají mě v klidu estetické kvality všedních věcí ..."

      Od klukovských let je mi fotoaparát partnerem, který mi pomáhá tvořit obrazy jiným způsobem  než klasickými malířskými technikami.       V 80 letech členem fotoklubu při OKD Krakov. Od listopadu 2018 členem 1. českého klubu  fotografů amatérů Nekázanka.

      Na přelomu 80 a 90 let fotografické kurzy v Městské knihovně a PFŠ dr. Václava Vláška V rodné obci dokumentace různých událostí ...  viz http://zonerama.com/arsfoto

     

 JAN
 JIRKOVSKÝ

 JJ_foto
 
     

JAROSLAV
JOCH
(1945)

      Možnost tvůrčího přístupu při záznamu zajímavých okamžiků přírodě i v lidské činnosti pomocí fotoaparátu a následném zpracování do podoby působivé a sdělné fotografie je to, co mne od mládí na fotografování zajímá i láká.

     

PETR
KRÁL

      Mám rád minimalismus ve fotografii a ve fotobrašně. Čím méně skel, čím méně filtrů, blesků a světel, tím spíš přemýšlím o kompozici...     

VIKTOR
MACHEK

viktormachek.cz

      S focením jsem začal v roce 2022 a stále se považuji za začátečníka. Mojí největší vášní je vzít foťák do kapsy a zmizet někam k řece, vodě nebo do lesa, případně chodit a prozkoumávat města a různá místa. Hledám dobré světlo a zajímavé objekty k focení. Fotím digitálně i na filmy, které si sám vyvolávám a pokouším se i zvětšovat.

     

EMIL
MŰNZBERG
(1939)

      Již drahně let je mým hlavním tématem jazz a pak i detaily, momentky, krajina a vše ostatní kolem, kam dohlédne oko objektivu a dokáže zpracovat pomocník počítač.

     
     

STANISLAV
POKORNÝ
 
     

BEDŘICH
SEBERA

Zonerama

Facebook

      Znám fotografii od svých dětských let. Měl jsem tenkrát jednoduchý foťák 6x6 cm a místo zvětšováku jsem používal kopírovací rámeček.

      Nyní se učím zvládnout fotografii digitální. Bloumám s foťákem pražskými ulicemi.

      Praha je nejenom pro mne nekonečnou inspirací. Lidé v ulicích jsou její báječnou součástí. Doufám, že milostivé světlo ještě dlouho nezhasne.

     

LADISLAV
TESAŘ

      Členem Nekázanky jsem od roku 1990. Fotografie je pro mne koníčkem a zábavou. Rád zkouším nové věci a zajímá mě technická stránka fotografie.     

GABRIELA
TROUSILOVÁ

Facebook

      Fotím zatím jen krátkou dobu, ale již s určitostí mohu fotografování prohlásit za moji vášeň, které věnuji téměř veškerý volný čas. Miluji čas, kdy se toulám s fotoaparátem a nemusím vnímat čas a prostor a jen se nechám vést životem a zachycuji momenty kolem sebe. Očarovala mne černobílá fotografie. Zkouším všechny žánry a stále se hledám. Nejvíce se však věnuji street, minimalismu a portrétu v přirozeném světle.

     

MILAN
TRYKAR

Milan Photographs

         Rád fotím všechno co je hezké, ať už od přírody nebo lidi.

     

VLADISLAV
VRBA

Facebook

      Když jsem začal fotografovat, bylo mým cílem vytvořit fotografii, která nebude tzv. šedivá.

      Později jsem považoval za úspěch udělat technicky dobrou fotografii o velikosti 30x40 cm. Až teprve potom jsem začal přemýšlet o obsahu svých fotografií.

      Nyní jsem ve věku, kdy je mi celkem jedno, jak se na moje fotografie kdo dívá. Jen se snažím zachytit svoje dojmy a to (jak říká jedna paní fotografka), co tady ještě hezkého zbylo.
Nahoru !

[Hlavní stránka] - [Aktuality] - [Program] - [Měsíční soutěž] - [Členové] - [Historie] - [Info pro zájemce]
  Hlavní stránka

  Aktuality

  Program

  Měsíční soutěž

  Členové

  Historie

  Info pro zájemce

    nekazanka@volny.cz