Příští schůzka:

Přístí schůzka bude 21. října v Domě seniorů. Přineste na flashi fotografie na kalendář (na výšku), fotografie na téma: "Myslivost, zvířata, příroda" a fotografie na mapový okruh. Téma příští tematické měsiční soutěže (4.11.) bude: "Geometrie".

Soutěže a připravované výstavy:

Z činnosti klubu v letošním roce:

Ve Kbelské knihovně proběhla výstava fotografií J. Česákové Hyklové a P. Hykla "Jiná krása"

31. ledna 2024 byly vyhlášeny výsledky v soutěži "Czech Press Photo". J. Jirkovský získal 1. cenu v kategorii "Umění a kultura". Gratulujeme.

V únoru byla zahájena členská výstava v Kolovratech.

Autorská výstava Stanislava Pokorného proběhla v Galerii 9

V galerii Sokol v Tyršově domě na Malé Straně vystavoval Jan Jirkovský na téma: Stav beztíže.

Jana Česáková Hyklová vystavovala "Levým okem" v německém Schulzendorfu u Berlína. (Fotografie z vernisáže)

V Cafealternatif v Mezibranské ul. 23 proběhla v dubnu členská výstava "Pražská zastavení". (Video z vernisáže - Youtube)

Jarka a Lubor Houškovi pořídili foto- a videodokumentaci malebného průvodu obce baráčníků "Staročeské Máje" ve Vinoři 11. května (rajče1, rajče2)

Ve kbelské knihovně proběhla 13.5. vernisáž výstavy fotografií 5. ročníku soutěže amatérských fotografů, pořádaném kbelskou radnicí ve spolupráci s klubem Nekázanka. Soutěže se zúčastnili tři naši členové: Jarka Houšková, Lubor Houška a Adam Hendrych. Na prvním místě v kategorii "Pohyb" se umístil Adam Hendrych s fotografií "Ďábelská jízda".

Slavnostní vyhlášení výsledků 28. ročníku Prahy fotografické 2024 spolu s vernisáží vybraných fotografií se uskutečnilo 15. května v Brožíkově sále Staroměstské radnice a v ambitu chrámu p. Marie Sněžné na Jungmannově náměstí. Mezi vystavenými byly fotografie šesti členů klubu Nekázanka: Vládi Blahníka, Jarky a Lubora Houškových, Gabriely Trousilové, Milana Trykara a Bedřicha Sebery. Čestné uznání za fotografii "Náplavka s akrobatem" získal Bedřich Sebera.

V Olomouci byla 17.5. zahájena autorská výstava Bedřicha Sebery s názvem "Madam Praha". Výstava, doprovázela 44. ročník NSFA. V rámci národní soutěže vystavoval také Vladislav Vrba v rámci tzv. "Ztracených fotografií" v ulici Ztracená.

Stanislav Pokorný dne 17.6.2024 získal 2. cenu v soutěži SAPPI EUROPE za “Polygrafický počin roku 2024” za svoji knihu fotografií vydanou tiskárnou Typodesign s. r. o.

Ve Kbelské knihovně proběhla 11.9. v 18hod. vernisáž výstavy V. Dluhoše "Ze života"

Vernisáž výstavy dalších členů Nekázanky se uskutečnila 12.9. v 17.45hod. v Infocentru v Kolovratech.

V KC Jiřího Hubače v Satalicích byla 25.9. v 18hod. zahájena výstava koncertních fotografií Jany Česákové-Hyklové.

Činnost v roce 2023:

Čtyři naši členové pořídili fotodokumentaci akce Vinořský vandráček.

Dva naši členové se zúčastnili 43. ročníku národní soutěže v Olomouci. Výsledkem je jedno první místo.

Ve vinořském Vincentinu se 27.4. uskutečnilo setkání s předním fotografem Antonínem Kratochvílem.

Vyhlášení výsledků soutěže Praha fotografická proběhlo 26.4.2023. Soutěže se zúčastnilo několik našich členů. Na výstavě v ambitu kláštera p. Marie Sněžné na Jungmannově náměstí byly vystaveny fotografie 6 našich členů a dalších několik fotografií je v katalogu nebo zařazených na oficiálním CD.

Dva naší členové se umístili na prvním, druhém a dvou třetích místech ve 4. ročníku soutěže amatérských fotografů pořádaném kbelskou radnicí ve spolupráci s klubem Nekázanka.

V letních měsících jsme uspořádali klubovou výstavu na zámku ve Chvalech

V knihovně Infocentra v Kolovratech se na podzim uskutečnila klubová výstava na téma: Modrá hodinka

Na podzim proběhla na kbelské radnici autorská výstava manželů Houškových: Dvojím pohledem

Ve Fotoškoda je výstavka fotografií, kde se na 1. místě umístila další naše členka.

J. Jirkovský vystavoval ve Štrasburku na téma - Les Barriéres (Bariéry)

Ve 62. ročníku mapového okruhu Nekázanka, který se uskutečnil v režii Fotoklubu MěKS Domažlice, jsme se umístili celkově na pátém místě. Z našich členů se nejlépe umístil J.Jirkovský.

V ambitu kláštera p. Marie Sněžné na Jungmanově náměstí proběhla výstava "Město", které se zúčastnilo několik našich členů.

V listopadu se uskutečnila klubová výstava v Dark Velvet Café na Žižkově

V listopadu byla rovněž zahájena v tomto roce nejrozsáhlejší klubová výstava v Rabasově galerii v Rakovníku.

Několik našich členů se úspěšně prezentovalo v soutěži "SČF na Facebooku": Vl. Blahník (1. místo), B. Sebera (1. místo), Vl. Vrba (Čestné uznání)

Novoročenky

Nahoru !

[Hlavní stránka] - [Aktuality] - [Program] - [Měsíční soutěž] - [Členové] - [Historie] - [Info pro zájemce]